Kodėl bėga kraujas iš nosies

Kraujavimas iš nosies gali būti sukeltas įvairių priežasčių.

Kodėl bėga kraujas iš nosies. Štai keletas galimų kraujavimo iš nosies priežasčių:

  1. Oro drėgmės trūkumas: Pernelyg sausa oras gali sukelti gleivinės išdžiūvimą nosies ertmėje, dėl ko jautri kraujagyslės gali plyšti ir prasidėti kraujavimas.
  2. Nosies gleivinės pažeidimai: Mechaniniai sužalojimai nosies srities srityje, pvz., smūgis, traumos ar net rankų trynimas, gali sukelti kraujavimą.
  3. Nosies ertmės infekcijos: Virusinės ar bakterinės infekcijos nosies ertmėje gali sukelti gleivinės uždegimą ir kraujavimą.
  4. Sisteminės ligos: Kai kurios sisteminės ligos, pvz., kraujagyslių susilpnėjimas, kraujo krešėjimo sutrikimai ar hipertenzija, taip pat gali prisidėti prie kraujavimo iš nosies.
  5. Kraujagyslių išsiplėtimas: Tam tikros sąlygos, pvz., nosies polipai arba kraujagyslių išsiplėtimas (varikozė) nosies gleivinėje, gali sukelti kraujavimą.
  6. Nosies vaistai: Kai kurie vaistai, ypač kraujo krešėjimą mažinantys vaistai, gali padidinti kraujavimo riziką iš nosies.
  7. Alergijos: Staigus alerginės reakcijos atsiradimas gali sukelti kraujavimą dėl nosies gleivinės paraudimo ir uždegimo.
  8. Medicininiai įrankiai ar procedūros: Kai kuriais atvejais, kraujagyslių pažeidimai gali būti susiję su medicininiais įrankiais ar procedūromis, tokiais kaip nosies pūtimas arba nosies chirurgija.
Kodėl bėga kraujas iš nosies

Kodėl bėga kraujas iš nosies

Jei kraujavimas iš nosies yra dažnas, sunkus, ilgalaikis ar kartojasi be aiškios priežasties, būtina kreiptis į gydytoją. Tik gydytojas galės nustatyti tikrąją kraujavimo priežastį ir pasiūlyti tinkamą gydymą ar prevencines priemones, kad išvengtumėte kraujavimo komplikacijų ir užtikrintumėte savo gerovę.

Skaityti   Kodėl kutena gerklę

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *