Kodėl elektrinasi plaukai

Kodėl elektrinasi plaukai. Elektrinantis plaukų efektas gali būti gana varginantis ir gėdingas. Jūs galbūt kada nors patyrėte situaciją, kai jūsų plaukai po šukavimo, kepurės dėvėjimo ar tiesinimo žnyplių naudojimo pradėjo stovėti kaip elektromagnetas. Šis reiškinys gali būti ganėtinai nepatogus ir kelti daug kančių. Šiame straipsnyje paaiškinsime, kodėl plaukai elektrinasi ir kaip su tuo galima kovoti.

Kodėl plaukai elektrinasi?

Plaukų elektrinimasis yra dažnas reiškinys, ypač tuo metu, kai yra mažai oro drėgmės. Tai atsitinka tada, kai plaukai įgauna elektrostatinį krūvį, o plaukų sruogos atstumai vienas nuo kito mažėja. Taigi, plaukų sruogos stumiasi ir kyla į viršų, sukeldamos nepageidaujamą elektrinį efektą.

Kai oro drėgmė yra žema, plaukai tampa sausi, ir jų natūrali drėgmė sumažėja. Džiovinimo prietaisai, tokie kaip plaukų džiovintuvai, lygintuvai ir žnyplės, taip pat gali prisidėti prie plaukų elektrinimo, nes jie ištraukia plaukų natūralią drėgmę ir sudaro sąlygas elektrintis įkrautiems plaukams.

Kodėl elektrinasi plaukai

Kaip išvengti plaukų elektrinimosi?

Yra keletas būdų, kaip galite sumažinti arba net visiškai išvengti plaukų elektrinimosi efekto:

Drėgnas oro puodas

Vienas iš veiksmingiausių būdų išvengti plaukų elektrinimosi yra užtikrinti pakankamą oro drėgmę. Įsigykite drėkintuvą, kuris padės išlaikyti tinkamą drėgmės lygį jūsų patalpose, ypač žiemą, kai šildymas gali išdžiovinti orą.

Speciali kosmetika

Pasirinkite švelnius ir drėkinančius plaukų priežiūros produktus, kuriuose yra maistinių medžiagų, tokias kaip aliejai, glicerinas ar pantenolis. Tai padės išlaikyti plaukų drėgmę ir sumažinti elektrinimąsi.

Nenaudokite šepečių su plastikiniais šereliais

Plastikiniai šereliai šepetėliuose gali sukelti daugiau elektrinimo. Rinkitės natūralias medžiagas, tokias kaip medis ar šerelių plaušas, kurios mažiau sukels trintį ir elektrostatinę įkrovą.

Plaukų kondicionierius

Po plaukų plovimo naudokite kondicionierių, kuris padės išlaikyti plaukų drėgmę ir sumažins elektrinimą.

Skaityti   Kodėl Skauda Galvą

Natūralūs audiniai

Renkantis kepurę, šaliką ar marškinėlius, rinkitės natūralius audinius, tokius kaip medvilnė ar vilna, kurie neleis plaukams sukaupti elektrinę įkrovą.

Aliejai ir serumai

Naudokite plaukų aliejus arba serumus, kurie padės palaikyti plaukų drėgmės lygį.

Plaukų šepečiai su jonizacijos funkcija

Investuokite į plaukų šepetėlį su jonizacijos funkcija, kuri sumažina plaukų elektrinimąsi, neutralizuodamas plaukuose esančią elektrostatinę įkrovą.

Kodėl elektrinasi plaukai

Džiovinimas natūraliai

Kai įmanoma, leiskite savo plaukams natūraliai išdžiūti, nenaudojant džiovinimo prietaisų.

Plaukų skutimosi pagalba

Prieš skutant plaukus, sušlapinkite šepetėlį arba šukas, kad sumažintumėte statinės elektros kaupimąsi plaukuose.

Antistatiniai audiniai

Jei vis tiek turite problemų su elektrinimusi, galite išbandyti naudoti antistatinius audinius, kurie padės neutralizuoti elektrostatinę įkrovą plaukuose.

Kodėl elektrinasi plaukai

Išvada

Plaukų elektrinimasis yra dažnas reiškinys, ypač tuo metu, kai yra mažai oro drėgmės ar naudojami džiovinimo prietaisai. Norint sumažinti šį nemalonų efektą, reikėtų atkreipti dėmesį į tinkamą plaukų priežiūrą, naudoti drėkintuvus, teisingus priežiūros produktus ir natūralius audinius bei vengti plastikinių šerelių turinčių šepetėlių. Praktikuojant šias paprastas priemones, galima sumažinti plaukų elektrinimą ir mėgautis gražiais ir tvarkingais plaukais visą dieną.

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *