|

Plikimas

Plikimas. Kodėl vyrai plinka?

Plikimas arba nuplikimas yra aktuali mokslinių tyrimų tema. Vyrų nuplikimas yra labiausiai paplitęs progresuojančio vyrų plaukų slinkimo sutrikimo tipas. Pusei pasaulio vyrų plaukai iškrenta vos tik sulaukus 50 metų. Maždaug 70 % vyrų nukris plaukai senstant. Ir 25% nuplikusių vyrų pirmuosius plaukų slinkimo požymius pastebi dar nesulaukę 21 metų.

Kaip atsiranda nuplikimas?                                                                                                                                                                     

Plikimas

Jeigu paveldėjote nuplikimo genus, deja, su nuplikimu anksčiau ar vėliau teks susidurti. Androgeninės alopecijos atsiradimas ir vystymasis priklauso nuo endokrininių veiksnių sąveikos ir jūsų genetinio polinkio. Taigi, jei jūsų tėtis ar dėdė yra nuplikę, didelė tikimybė, kad neišvengsite panašaus likimo.

Kai pasiekiate brendimą, pradedate gaminti androgenus (lytinius hormonus). Jei esate genetiškai linkęs plikti, jie sąveikauja su jūsų genais, kad sumažintų plaukų folikulus. Tada jūsų įprasti plaukai iškrenta. Jį pakeičia smulkūs, nepigmentuoti plaukeliai (vos matomi pūkeliai). Šis procesas vyksta visoje jūsų galvos odoje, kol baigsis. Galiausiai folikulai nustoja veikti ir nustoja gaminti net pūkelius.

Kokie šiuo metu yra nuplikimo gydymo būdai?

Yra farmacinis, chirurginis ir kosmetinis nuplikimo gydymas.

Slenka plaukai? Plikimas ne problema

Plaukų persodinimas – daugelio vyrų garbinama procedūra. Šios operacijos metu sveiki plaukų folikulai iš tam tikros kūno dalies, vadinamos donoro vieta, perkeliami į plikstančias dalis. Šis procesas yra chirurginis, gali prireikti daugybės procedūrų, kol rezultatai taps nuolatiniai, nes plaukai vis tiek slenka kelis kartus, kol odai nuolat auga daugiau plaukų. Ir atkūrimo laikas gali būti ilgas. Tai taip pat brangu, tačiau rezultatus galima pasiekti greitai.

Kitas būdas, kaip paslėpti nuplikusias vietas – perukai. Tai labiau laikinas sprendimas, tačiau pigesnis ir universalus. Sintetiniai perukai paprastai yra pigesni, palyginti su žmogaus plaukų perukais. Žmogaus plaukų perukai atrodo natūraliau, juos lengviau formuoti ir prižiūrėti, nes polimerai ilgiau ir geriau išlaiko struktūrą po natūraliais pluoštais.

Skaityti   Kas yra plaukų priauginimas

Na, ir paskutinis sprendimas – kepurės. Daugelis vyrų yra linkę nešioti skrybėles, nes tai yra patogiausias, universaliausias ir pigiausias būdas kovoti su plaukų slinkimu.

Pasidalinkite mintimis komentaruose 🙂

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *